۱۳۹۴ فروردین ۲۹, شنبه

پناهجویان ایرانی در استرالیا قربانی معاملات اقتصادی و معادلات سیاسی!


حمایت شما همبستگی با انهاست

پناهجویان ایرانی در استرالیا قربانی معاملات اقتصادی و معادلات سیاسی
جنایتی مهیب در جریان است و دنیا نشئه از تفاهم و تبلیغات هسته ای خاموشی گرفته است.
سفر دو جانبه وزیر خارجه استرالیا جولیا بیشاب به ایران پس از تفاهم هسته ای پیش روست و بزودی مقامات دولتی و اطلاعاتی رژیم نیز از نزدیک اطلاعات مربوط به پناهجویان را در کف حواهند داشت و قطعا شرایطی بس دشوار و پر مخاطره در انتظار آنان خواهد بود.
صدها تن از پناهندگان ایرانی که از طوفان اقیانوس ها گذشتند اما در دام گردابی که دولت استرالیا و وزارت خارجه آن در جزایر نارو و مانوس ساخته اند, گیر افتاده اند و پیش بینی میشود که شرایطی بس داشوارتر و اینبار در ایران انتظار آنان را می کشد.
معامله دو کشور بر سر حقوق پناهندگی نانوشته در هیچ قانونی است. این نوع مذاکرات بین دو کشور پناهنده ساز و آن دیگری پناهنده جو تنها سوابقی در عصر برده داری و تعویض اسرای جنگی دارد. جنایتی است علنی که در هیاهوی مذاکرات هسته ای گم میشود و تنها و تنها اعتراض افکار عمومی جهانیان و نهادهای مدافع حقوق انسانی و پناهنذگی میتواند روند پیشرفت آنرا مختل نماید.
همبستگی ما با پناهجویان و اعتراضمان به دولت استرالیا و مجامع مدافع حقوق پناهندگان و حقوق بشر حداقل تلاشی است که میتواند نظرها را به این موضوع جلب کرده و این اعتراضات موجود را گسترش دهد.

قتل رضا براتی در بازداشتگاهی در جزیره مانوس، توجه سازمان‌های حقوق بشری دنیا را به خود جلب کرد. کارکنان این بازداشتگاه با چماق به او حمله کرده و با سنگ به سرش کوبیده بودند که این ضربات منجر به مرگ او شد. پیامدهای اعتراضی آن در جراید منتشر شدند و نگرانی بخشی از وجدانهای بیدار در داخل استرالیا و در سطح بین المللی را در بر داشت.
هم از اینرو ما فعالین سیاسی اجتماعی فرهنگی و رسانه ای ضمن محکوم نمودن این اعمال خواستار رقتاری انسانی و در شان و منزلت پناهجویان هستیم
گزارشگران
امضاء: فعالین سیاسی فرهنگی احتماعی رسانه ای  و نهادها
http://www.gozareshgar.com/10.html?&tx_ttnews[tt_news]=25912&tx_ttnews[backPid]=23&cHash=47501ca20a8824f5df6cc4c9248238ac

۱ نظر:

  1. سلام خانم زرين گرامي.
    بنده در ايران زندگي مي كنم.نويسنده هستم.سي و چهار سال سن دارم.مرد هستم.ده سال است تخصصا خاطرات زندان را مطالعه مي كنم.بالغ بر هشتاد كتاب و دهها فيلم و مقاله و داستان بلند و كوتاه و حتي شعر در زمينه زندان هاي دهه شصت خوانده ام.كتاب خاطرات زندان را از خاطرات حاج سياح زمان قاجار شروع كردم و تا به كهريزك هرچه بود مطالعه كردم.مقالات شما برايم شيرين ترين نوشته هاست به لحاظ ارضاء شدن از امر مطالعه!!! منتهي مدتي است يك تناقض بسيار بسيار وحشتناك پيدا كرده ام كه فقط به دست شخصي چون شما باز خواهد شد.ممكن است ايميل شما را داشته باشم؟ azazelthrone@gmail.com ايميل بنده است

    پاسخحذف