۱۳۹۱ دی ۲۱, پنجشنبه

تظاهرات گرامی داشت یاد روزا لوکزامبورگ و کارل لیبکنشت در برلین – آلمان

تظاهرات گرامی داشت یاد روزا لوکزامبورگ و کارل لیبکنشت در برلین – آلمان

هر سال به یاد و خاطره دو سوسیالیست انقلابی روزا لوکزامبورگ و کارل لیبکنشت که در 15 ژانویه 1919 توسط "یگان های آزاد " وابسته به دولت سوسیال دمکرات Ebert, Noske , Scheidemann به قتل رسیدند،توسط نیروهای چپ در برلین تظاهرات برگزار می شود. طی سالیانه مدید برگزاری این تظاهرات به بزرگ ترین گردهمایی نیروهای چپ در برلین تبدیل شده است.
تظاهرات یاد بود روزا و لیبکنشت طبق روال هر سال توسط جریانات درون Die Linke و احزاب و سازمانهایی که خود را "مارکسیست- لنینیست" (DKP, SDAJ,KPD,MLPD و سازمانها و احزاب ترک،کرد و ایرانی هم پیمان آنان ) می نامند، برگزار می گردد.گروه های آتانوم و چپ های رادیکال با تشکیل بلوک مستقل خود، جدا از جریانات استالینیست در این تظاهرات سالیانه شرکت می کردند و گروه های وابسته به Berlin libertär-anarchistischen در این تظاهرات شرکت نمی کردند.

امسال بر خلاف سالهای گذشته یاد و خاطره روزا لوکزامبورگ و کارل لیبکنشت بدلیل اختلافات سیاسی و نظری، 2 تظاهرات مستقل در دو مکان و ساعت گوناگون برگزار می گردد.

1 - احزاب و سازمانهایی "مارکسیست- لنینیست" و Die Linke تحت نام"تظاهرات یادبود لیبکنشت – لوکزامبورگ" تظاهرات برگزار می کنند. زمان و مکان این نظاهرات :
زمان : یکشنبه 13 ژانویه ساعت 10:00
مکان شروع تظاهرات : ایستگاه مترو Frankfurter Tor

2 – چند گروه مختلف که خود را چپ می نامند (HaSchomer Hatzair Berlin،DGB Jugend،in der SPD Jusos Berlin،JungdemokratInnen/ Junge Linke Berlin ، DIE Falken و ....)،تحت نام" تظاهرات روزا و کارل "تظاهراتی را سازماندهی کرده اند.زمان و مکان این تظاهرات :
زمان : یکشنبه 13 ژانویه ساعت 11.00
مکان شروع تظاهرات : Olof-Palme-Platz


http://www.akhbar-rooz.com/news.jsp?essayId=50283
http://www.rahekaregar.com/news/body.php?id=5155

http://www.gozareshgar.com/10.html?
&tx_ttnews[tt_news]=19791&tx_ttnews[backPid]=23&cHash=d7e37fcba7403a6ac3aa6f7d55da0486

http://www.vancouveriha.com/news/body.php?id=5155

۲ نظر:

  1. یادشان در تاریخ ماندگار و جاودانه است!

    پاسخحذف
  2. یادشان در تاریخ جاودان و سپاس از این وبلاگ خوب و انعکاس اینوع خبرها

    پاسخحذف