۱۳۹۳ خرداد ۴, یکشنبه

مینا زرین فعال سیاسی چپ و زندانی سیاسی دهه 60 ، یکی از سحنرانان این کارگاه می باشد.فستیوال علیه نژاد پرستی تحمل دیگری و از میان بر داشتن مرزها ترجمه ازhtt


فستیوال علیه نژاد پرستی
تحمل دیگری و از میان بر داشتن مرزها
ترجمه ازhttp://antirafestival.blogsport.eu/programm/ مینا زرین

پناهندگان بخش عظیم نیروی کار ارزان در ساختار سرمایه داری نیولیبرالیسم می باشد این ساختار در درون خود نژادپرستی و راسیسیم را می پروراند. از یک طرف از دهه 80 به بعد جنگهای تقسیم جغرافیای سیاسی جهان  را راه انداختند و از طرف دیگر به رانده شده گان از این کشورها قول جا و مکانی را برای منافع آتی خود که بهره برداری از کار و نیرو و خلاقیت این پناهنده گان است ، را میدهد و در کنارش با مدیای خود نژادپرستی و راسیست را رشد میدهد .
نژادپرستی در ساختار سیاست  با مقوله پناهندگی در برخورد روزانه و سیستماتیک بخش بزرگی از مردم المان و همچنین کل جهان حاکم است .پناهندگی که مقوله سیاسی است توسط دولتها و بخشی از مردم ،به مقوله جنایی ،مفتخوری ،اشغال جا و مکان و کار تبدیل گردیده و رسانه ها این را خطری برای دولتهای صنعتی شان دانسته بنابراین قوانین را سخت تر ،مرزها بسته تر و حرکات راسیستی منسجم تر گردیده است .از اینرو شبکه های علیه نژادپرستی ،شبکه های آنتی زاسیستی و شبکه های چپ در مقابل این سیاست نیولیبرالستی هر ساله با برقراری تظاهرات ،کنفرانس ،و فستیوالها علیه سیستم سرمایه داری به مبارزه برمی خیزند گردش سرمایه مال همگان ا ست ...انسانها بدون مرزند... دیوارها از برای برداشتن است !!مینا زرین
برنامه 6تا 8 یونی در ماگدوبورگ المان بدین شرح است :
برنامه ما ترکیبی رنگارنگ از کارگاه های سیاسی و خلاق، نمایش فیلم، میزگرد و همچنین کنسرت می باشد.
 از جمله برنامه های فستیوال ما، کارگاه آموزشی از زنان برای زنان می باشد. در این برنامه، زنان داستان خود را  می گویند. مینا زرین فعال سیاسی چپ و زندانی سیاسی دهه 60 ، یکی از سحنرانان این کارگاه می باشد.
این کارگاه آموزشی به طور انحصاری توسط زنان اداره می شود و برای زنان  می باشد ، زنان مختلف با گذشته ها و زندگی های گوناگون، بخش هایی از تاریخ زندگی و تجارب خود را در ارتباط با ظلم و ستم از تبعیض جنسیتی ( سکسیستی) و نژاد پرستی و همچنین نحوه استفاده این اشکال  ( فرم ها ) توسط دولت ها و قوانین شان، را بیان می کنند. در طول این برنامه برای تمام زنانی که می خواهند تجربیات خود را با دیکران به اشتراک بگذارند، میکروفون آزاد در اختیار آنان قرار می گیرد.
 جمعه :
ساعت 15.00  : استقبال ار شرکت کننگان در ایستگاه قطار مرکزی و انتقال آنها به محل برگزاری فستیوال ( ساعت 18:00 استقبال از شرکت کنندگان در ایستگاه قطار مرکزی و انتقال آنها به محل برگزاری فستیوال )
16:00 - 17.30 ساعت : امتیازات در نژاد پرستی - برخی از بازتاب ها  در تجزیه و تحلیل  آنها ( راسیستها ) و چگونگی  مقابله با آنها.ارایه دهنده بحث : Urmila Goel محقق و نویسنده از برلین. او درباره نژاد پراستی و نفوذ آن در جامعه سخن می گوید.

ساعت 18:00  : صرف غذا بصورت مشترک
ساعت 19:00 : نمایش فیلم My Heart will go on و بعد از نمایش فیلم بحث و گفتگو با فیلم ساز جوان و دانشجو از دانشکده هنر کلن  Maman Salissou Oumarou.  این فیلم مشکلات پناهندگان را به تصویر می کشد.
ساعت 21:00  : کنسرت گروه ایتالیایی و ترکیه  " میکروفون مافیا "  از برلین.این گروه موزیک بر  انترناسیونالیسم تاکید و تکیه دارد.
 شنبه :
ساعت 10:00 تا 16:00  : کارگاه تئاتر
ساعت 11:00 تا 14:00  : کارگاه آموزشی هیپ هاپ
ساعت 12:00 تا 14:00  : کارگاه آموزشی کنسرت و رقص با موسی کولیبالی و حوا. موسی نوازنده موزیک سنتمی از کینه فاسو است و حوا از گروه موزیک فستیوال است و کارگاه رقص را بعهده دارد، بخصوص رقص جامبو.

ساعت 12:30 تا 15:00  : کارگاه آموزشی مستند سازی – قسمت نخست.
این کارگاه به دو بخش تقسیم شده است . در روز اول اصول سینمایی آموزش داده می شود که شامل تصاویر ، مقادیر تنظیم ، چشم انداز، نور، صدا، کاوش و تکنیک های مصاحبه می باشد.

ساعت 14:30 تا 18:30  : کارگاه آموزشی " آگاهانه سفید بودن " . این کارگاه توسط  اداره می شود .او از غنا می باشد از سال 1992 در برلین زندگی می کند. Lawrence Oduro -
(  
ساعت 16:00 تا 18:00  : از زنان برای زنان : زنان داستان خود را  می گویند. مینا زرین فعال سیاسی چپ و زندانی سیاسی دهه 60 ، یکی از سحنرانان این کارگاه می باشد.
این کارگاه آموزشی به طور انحصاری توسط زنان اداره می شود و برای زنان  می باشد ، زنان مختلف با گذشته ها و زندگی های گوناگون، بخش هایی از تاریخ زندگی و تجارب خود را در ارتباط با ظلم و ستم از تبعیض جنسیتی ( سکسیستی) و نژاد پرستی و همچنین نحوه استفاده این اشکال  ( فرم ها ) توسط دولت ها و قوانین شان، را بیان می کنند. در طول این برنامه برای تمام زنانی که می خواهند تجربیات خود را با دیکران به اشتراک بگذارند، میکروفون آزاد در اختیار آنان قرار می گیرد.

ساعت 19:00 تا 21:00  : تصاویر آفریقا :
ساعت 19:00 تا 21:00  : فیلم مدرک شناسایی بدون  رنگ ها
فیلم" مدرک شناسایی بدون رنگ " ، اولین فیلم مستند درباره مسئله نژادی در آلمان است ، در حال حاضر ودر مجموع بیش از بیست بار در سراسر آلمان و در نیویورک نشان داده شد . این فیلم برنده جایزه اول جشنواره فیلم ساردینیا 2013 شده است.

ساعت 21:00 : کنسرت  Kilinbaارکستر Kilinba  ترکیبی از ریتم موسیقی آفریقا و لاتین است و از منطقه جنوب سنگال می باشد.
یکشنبه
ساعت 10:00 تا 12:00 : بازی فوتبال بین فرهنگ ها
ساعت 10:00 تا 16:00 : کارگاه آموزشی تئاتر
ساعت 12:30 تا 15:00 : کارگاه آموزشی مستند سازی - قسمت دوم

در روز دوم این کارگاه های آموزشی ،به باز بینی محصولات سینمایی که در روز شنبه  نشان داده شد ،اختصاص دارد.در آغاز درباره پیشرفتهای تکنیکی صحبت خواهد شد و بعد از آن در مورد محتوا بحث می شود.

ساعت 12:00 تا 13:30  : کارگاه آموزشی فوتبال ، جنسیت و نژاد پرستی
ساعت 13:30 تا 15:00 : جلسه اطلاعاتی ( ارائه کننده برنامه Oury Jalloh )
ساعت 15:00تا16:30 :جلسه اطلاعاتی درباره برنامه دوبلین (کنفرانس بدون مرز در فرانکفورت )
ساعت 15:30 : نمایش فیلم : Au clair de la lune به زبان فرانسوی با زیرنویس آلمانی
این فیلم به مسئله اقتصاد و فقر در آفریقا می پردازد و نشان می دهد که آفریقا فقیر نیست و ثروتمند است اما ثروت مردم توسط سرمایه داران تاراج می شود.

ساعت 16:30 تا 18:00  : جلسه اطلاعاتی درباره  استعمارگری
این جلسه دوران تاریخ استعماری آلمان را مرور می کند و نقش نژاد پرستی را در دوران استعماری مورد بررسی قرار خواهد داد.
.
ساعت18:00 تا 20:00  : دموکراسی در آفریقا
این کارگاه درباره  " دموکراسی در آفریقا " است  و توسط فعالین مختلف بادیدگاه ها و چشم انداز های گوناگون در مورد وضعیت سیاسی در چند کشور آفریقایی ارائه می شود. در طول این برنامه امکان  طرح سوال و بحث توسط شرکت کنندگان وجود خواهد داشت.
 ساعت 20:00 :: جلسه اختتامیه با 3 گروه موزیک
غذا و نوشیدنی هم بخشی از برنامه است و شما همزمان که به فعالیت فکری و عملی می پردازید، خود را از نظر غذایی هم تقویت خواهید کرد.. علاوه بر این،روز شنبه و یکشنبه از ساعت 12.00 تا 20.00  از کودکان مراقبت می شود و یک برنامه کوچک برای کودکان در نطر گرفته شده است.
برگزار کنندگان : شبکه آنتی راسیسم، گروه ابتکار پناهندگان و .....


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر