۱۳۹۲ اسفند ۱۵, پنجشنبه

مینا زرین در کنار زنده یاد مادر سلاحی ...عکس جمعی و حکم و زندانی در مجموع 120سال زندانی که هر زنی 8 الی 9 سال زندانهای ایران را تجربه کرده و نگاه من به اعدام و صحنه های اعدام را بایکوت کنیم ،وعادی نساختن چرخه خشونت!!!


عکسی جمعی زنان زندانی و  مادر سلاحی و همراهان در فیس بوکم قرار دادم که در مجموع 120 سال حکم و زندانی کشیدند .
اکثر این زنان در این عکس 8 الی 9 سال زندانهای ایزان را تجربه کردند ..اعدامی دادند ،در بدترین شرایط تنبهی بودند .اما در زندان هیچگاه تن به دیدن بدن شکنجه رفیق اش که روی تخت در 209 می بستند و زندانبان وادار میکرد که زندانیان زن به صحنه نگاه کنند ..همه رو برمی گرداندند ...الان دوستان و مبارزین و فیس بوکی ها مدام صحنه و بدنهای شکنجه را برای بالا بردن روحیه دست بدست نشان میدهند ..نمونه اش در دیوار من کسی یک مطلب گذاشته و نمی توانم هم رومو کنم ..دوستان فیس بوکی این چرخه خشونت را عادی نکنیم !!!!!!!!

بایستی مجازات اعدام ونقض حقوق انسانی از قوانین تمامی "دولت ها " برداشته شود و برای پایان بخشیدن و رهائی از قصاص و سنگسار، قتل و اعدام دهها و صدها زندانی محکوم به مرگ به هر دلیل.... سیاسی و غیر سیاسی، جنسی، ملی ،مذهبی، روابط هم جنس گرایانه، رابطه جنسى خارج از ازدواج و روابط طبیعی جنسی، حریم های شخصی و اقشار نابود شده اجتماعی همچون معتادین وقتل عمدی( زن ومرد کشی )مبارزه کنیم. ضرورت طرح خواست لغو مجازات اعدام نه تنها در امروز ایران حیاتی و مهم است بلکه برای آینده جامعه ایران که بدور از قتل و جنایت، سرکوب و اختناق، زندان و شکنجه و ناهنجاریهای اجتماعی، امری حیاتی و تعیین کننده است!
صحنه های اعدام را بایکوت کنیم و فرهنگ عادی سازی جنایت را به مبارزه خیابانی تبدیل کنیم ..عکس زن لختی را در دیوار فیس من گذاشته شده و بعنوان اعتراض بارها تذکر دادم ولی این جماعت عکس سکسی زنی را پست کرده و من بلند فریاد میزنم از پست این بدنهای شکنجه شده و له و لورده خون الود را شرنکنیم ..این از مدار حشونت و عادی کردن جنایت می گذرد .. چرا عکسهای اویزان شده دارزده گان را لایک می زنید .. به نوشته زیر توجه کنید ...

بایستی در درجة نخست فرهنگ خشونت‌ زدايي ( منظور در اینجا خشونت دولتی است که رژیم جمهوری اسلامی صحنه های سنگسار واعدام...را همچون سیرک و تئاتر وسینما تبلیغ وترویج می کند) را در افکار عمومی و عرصه‌های مختلف جامعه‌ مطرح ساخت وعلیه نابودی انسانی و یک فرهنگ سازی عمیق انسانی کنش و تلاش آگاهانه ایی را برنامه ریزی کرد که این بر دوش همه کسانی که با توحش و زدودن بی‌عدالتيهای بيشمار اجتماعی، طبقاتی، اقتصادی، فرهنگی، سياسی و غيره‌ از چهره .جامعه‌ مبارزه می کنند، سنگینی می کند!!

من و ما در زندان 209 وقتی که بچه ها را به تخت می بستند ودر بند مخوف تمامی زندانیان زن را به دور تخت جمع میکردند زنان چه کردند .در ان زندان رویشان را برگرداندند و تحقیر و عادی سازی نگاه به یک مجرم یا خطاکار را باطلاح نگاه کنیم ما نه تنها نگاه نمی گردیم بلکه ان را به یک اعتراض تبدیل می کردیم ...الهه جان این عادی سازی خشونت و جنایت است و بجز ترساندن و مرعوب کردن ثمری ندارد ...اگر دقت کنیم صحنه های اعدام فقط 1 یا 2 تایشان دارند به جنایت کار لبخند میزنند اما بقیه اش طرف بسیار زجر و گریه می کند انسانی که تا جند لحظه قبل زنده بود الان پاهایش اویزان است و همه ان را یا لایک میزنند یا شر می کنند من بارها پرسیدم ایا می شود برای صحنه اعدام و جون کندن لایک زد ...لایک یعنی چی ....اگر قرار است اینجا خبر رسانی کنیم و در خیابان مبارز ...پس دوست من با عکس های زجر دهند
گلچین یکی از زنان زندانی ! عزیز دقیقا اینجوری بود.. شلاق زدن هم بندیها در محوطه هواخوری و به اجبار بیرون بردن ما از اردیبهشت سال 64 شروع شد تا آخر آبان 64 که توی زیرزمین 209 انجام شد. اونروز یکی از همبندیها به جرم حرف زدن در مورد رژیم توی ملاقات به 50 ضربه شلاق محکوم شد. اونروز ما همه طبق معمول همیشه روی خود رو برگرداندیم ولی مجبتی جلاد و فکور رئیس زندان همون کابل به سرماها میزد. و ما که رو به دیوار ایستاده بودم کابل سر یازده نفر رو شکافت و بی اغراق خون به دیوار پاشیده میشد. هرگز اون روز رو فراموش نمیکنم. در حالیکه خون به دیوار می پاشید کسی که به شلاق محکوم شده بود روی تخت کذائی رو به شکم خوابیده بود و شاهد این صحنه بود. بعد از شکستن سر یازده نفر به او 50 ضربه کابل زدن که بدلیل وحشی تر شدن جلادان بنظر میرسید که ضربه ها مرگبارتر فرود میامد. در طول اردیبهشت یک مادر هم به شلاق محکوم شد. (مادر طلعت). ولی حرکت خودبخودی نگاه نکردن هرچند دردناک تمام شد ولی بالاخره رژیم عقب نشست و هرگز ما رو دیگه برای دیدن شلاق زدن نبردند!! 
دقیقا مقاومت زنان باعث عقب نشینی رژیم وحشی فکور و مجتبی زندانبان شد و دیگر برای شلاق نگاه کردن  ما را نبردند !!!

 • Ellahe Sadr
  مینا ی عزیزم خیلی خوشحالم که می بینم تو هم مخالف نشان دادن فیلمهای اعدام در فیسبوک هستی و مانند خیلی از آشنایان تصور نمی کنی هر چه بیشتر نشان دادن این فیلمها نشانگر و در جهت روشنگری ست.
 • Amir Aryan
  دقیقاً نکته مهم و با اهمیتی است ای موضوع و نباید اجازه داد این فجایع برای مردم عادی جلوه داده شود ، با نمایش اینگونه کلیپها و عکسهای فقر و درد مردم و ..... چه چیزی را میخواهیم به نمایش بگذاریم !؟ ولی چقد خوب میشود یا میشد که بجای انعکاس تصاویر و فیلمهای شقاوت جمهوری اسلامی انرژی میگذاشتیم برای بوجود آوردن کمپینها و اعتراضات خیابانی و جهانیان را ، البته مردم جهان را با خود همراه کمیکردیم تا به دولتهایشان فشار بیاورند که دست از روابط با جمهوری اسلامی بردارند ، این عکسها و یا کلیپها در فیس بوک برای منِ نوعی گذاشته میشود که خب منهم از همان سرزمین هستم و میدانم ، بعبارتی ما دائماً برای هم تکرار میکنیم و همینطور دور این دایره سی و چند سال است که دوران میزنیم
 • Mina Zarrin
  الهه و امیر عزیز کاملا خق با شماست ...من و ما در زندان 209 وقتی که بچه ها را به تخت می بستند ودر بند مخوف تمامی زندانیان زن را به دور تخت جمع میکردند زنان چه کردند .در ان زندان رویشان را برگرداندند و تحقیر و عادی سازی نگاه به یک مجرم یا خطاکار را باطلاح نگاه کنیم ما نه تنها نگاه نمی گردیم بلکه ان را به یک اعتراض تبدیل می کردیم ...الهه جان این عادی سازی خشونت و جنایت است و بجز ترساندن و مرعوب کردن ثمری ندارد ...اگر دقت کنیم صحنه های اعدام فقط 1 یا 2 تایشان دارند به جنایت کار لبخند میزنند اما بقیه اش طرف بسیار زجر و گریه می کند انسانی که تا جند لحظه قبل زنده بود الان پاهایش اویزان است و همه ان را یا لایک میزنند یا شر می کنند من بارها پرسیدم ایا می شود برای صحنه اعدام و جون کندن لایک زد ...لایک یعنی چی ....اگر قرار است اینجا خبر رسانی کنیم و در خیابان مبارز ...پس دوست من با عکس های زجر دهند ه چرا عوض انگیزه غمگینی و دلسزدی را اشاعه میدهی ...
  بایستی در درجة نخست فرهنگ خشونت‌ زدايي ( منظور خشونت دولتی است که رژیم جمهوری اسلامی صحنه های سنگسار واعدام...را همچون سیرک و تئاتر وسینما تبلیغ وترویج می کند) را در افکار عمومی و عرصه‌های مختلف جامعه‌ مطرح ساخت وعلیه نابودی انسانی و یک فرهنگ سازی عمیق انسانی کنش و تلاش آگاهانه ایی را برنامه ریزی کرد که این بر دوش همه کسانی که با توحش و زدودن بی‌عدالتيهای بيشمار اجتماعی، طبقاتی، اقتصادی، فرهنگی، سياسی و غيره‌ از چهره جامعه‌ مبارزه می کنند، سنگینی می کند!!
  Ge
 • Golchin Soltanian
  Mina Zarrin عزیز دقیقا اینجوری بود.. شلاق زدن هم بندیها در محوطه هواخوری و به اجبار بیرون بردن ما از اردیبهشت سال 64 شروع شد تا آخر آبان 64 که توی زیرزمین 209 انجام شد. اونروز یکی از همبندیها به جرم حرف زدن در مورد رژیم توی ملاقات به 50 ضربه شلاق محکو...Mehr anzeigen
 • Mina Zarrin
  گلچین جان ،خیلی عالی شد که این نکته را باز کردی دقیقا مقاومت زنان باعث عقب نشینی رژیم وحشی فکور و مجتبی شد و دیگر برای شلاق نگاه کردن نبردند ..بمیرم سر ن /ا نازنین شکست ا/ج سرش شکست .. با ان چادر سر کردن بامزه اش ..هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر